UREA vs. IMIDAZOLINYL UREA

Jsme kosmetika BISBIS

12. 11. 2019 UREA vs. IMIDAZOLINYL UREA
UREA vs. IMIDAZOLINYL UREA
BIS BIS Archiv zpráv

UREA vs. IMIDAZOLINYL UREA

Vyznat se ve složení kosmetických produktů je v dnešní době, kdy jde vývoj neustále kupředu, velmi složité. Jednou z nejčastějších otázek, které dostávám - není Urea ,,škodlivá,, nebo dokonce karcinogenní, protože uvolňuje formaldehyd? Tato informace pravděpodobně pochází ze záměny Urey a Imidazolinyl Urey. Jaký je v nich tedy rozdíl?

UREA

Je velmi stabilní látka, která z principu složení své molekuly není schopná formaldehyd odštěpit. Používá se v kosmetice také pro své hydratační a změkčující účinky. Změkčení je velmi důležité právě u pokožky chodidel, kam by se bez pomoci urey ostatní aktivní látky jinak nedostaly.

IMIDAZOLINYL UREA

Používá se jako konzervační látka a za určitých podmínek může uvolnit zmiňovaný formaldehyd na který mohou vznikat alergické reakce. Vzhledem k této vlastnosti se od používání Imidazolinyl urey upouští a nahrazuje se šetrnějšími konzervanty. Kosmetika BIS BIS Imidazolinyl Ureu neobsahuje.

Máte nějaké jiné otázky ohledně složení nebo mechanismu účinku aktivních látek? Neváhejte mě kontaktovat, ráda Vám je zodpovím.

kristyna.vavrova@bisbis.cz.