Mykóza nehtů odborně onychomykóza

Jsme kosmetika BISBIS

18. 2. 2021 Mykóza nehtů odborně onychomykóza

Mykóza nehtů odborně onychomykóza 

Toto onemocnění je způsobeno různými houbami a někdy i kvasinkami. Přesnou diagnózu stanoví pouze mykologické vyšetření u kožního lékaře. 


Jak se mykóza projevuje?

Začíná u volného okraje nehtu jako bílé nebo nažloutlé skvrnky. Postupně se rozšiřuje po celé ploténce až ke kořeni. Postupem času dochází ke ztlušťování nehtů, lámání a drolení.

Pod nehty se mohou tvořit nánosy žlutavých šupin.


Co nemoc způsobuje a jak nemoc vzniká?

Mykózy způsobují různé houby a někdy i kvasinky. Kde a proč mykózu chytím?

A v dnešní době přibývá lidí s oslabeným imunitním systémem, kteří jsou ke všemu náchylnější. (neprodyšné uzavřené boty, horší hygiena nohou, gelové nehty , bazény..) Pod nehtem se začne tvořit takzvané podhoubí které může i zapáchat.


Jak mykózu vyléčit?

Léčba bývá poměrně dlouhá, jelikož ji dost často podceňujeme. Nevěnujeme jí pozornost, spousta žen v počátku volí raději barevný lak k zakrytí. Muži zase své nohy dost často neřeší. Neléčená mykóza nehtů může především u diabetiků vést i ke gangréně.Vzniku mykózy se daří ve vlhkém, uzavřeném prostředí.


Pokud již mykózu máte ve spolupráci s pedikérkou a kožním lékařem se dá vše zvládnout.Je poměrně dost volně dostupných přípravku pro řešení mykózy ,ale ne všechny fungují.


Co se stane, když budu mykózu dlouho přehlížet?
Nehet začne být ztlustely , pod nehtem začne vznikat takzvané podhoubí. V exrémních případech může docházek k deformaci a zarůstání nehtů.


Mohu mykóze nehtu předejít? 

V dnešní době je mnoho možností, jak se mykóze nehtů vyvarovat dodržovat hygienu a používat volně dostupné preventivní přípravky. V tomto směru vám dokáže poradit vaše pedikérka. Nepodceňujte péči o své nohy a svěřte je odborníkům


Štítky

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!