4 nejčastější problémy nohou: Jak je vyřešit jednou provždy?

Zeptali jsme se našich pedikérek, jaké problémy nohou řeší u klientů nejčastěji. Možná některé z nich trápí i vás, tak si přečtěte naše tipy a rady, jak se jich zbavit a předcházet jim. 

 

1. Mykóza kůže nohou 

Velmi častý problém u mužů i žen jsou plísňová onemocnění. Způsobují je plísně a kvasinky, kterým se daří ve vlhkém prostředí. Mykózy jsou navíc nakažlivé a přenáší se velmi rychle. Zbavit se mykózy může být obtížné, proto je důležité začít s léčbou včas a myslet na prevenci. 

Léčba plísní na nohou vyžaduje velmi intenzivní péči v podobě pravidelné dlouhodobé aplikace kapek a mastí. Pokud se infekce neléčí, může časem přejít do chronického stádia a dokonce ohrozit i fungování vnitřních orgánů. 

Jak se mykóza projevuje?

  • Svěděním, olupováním, šupinatěním, zhruběním nebo i výsevem puchýřků. 

Jak plíseň na nohou vyléčit?

  • Pro domácí ošetření doporučujeme krémy s obsahem clotrimazolu. Každý den si pečlivě umyjte a vysušte nohy – hlavně mezi prsty. Doporučujeme krém Bis Pure

Jak se plísni nohou vyhnout?

  • Při zkoušení nových bot mějte vždy ponožky, při návštěvách saun a bazénů noste vlastní pantofle a po každém umytí pečlivě mažte speciálním krémem s obsahem clotrimazolu. Pokud vám to denní režim dovoluje, noste spíše vzdušnou obuv a často ji měňte.

2. Mykóza nehtů

I toto je velmi častý problém nohou mnoha lidí. Plíseň nehtů neboli onychomykóza (latinsky onychomycosis) je mykotická infekce nehtových plotének či nehtových lůžek. V současnosti mykózou nehtů trpí až 10 % populace.

Jak se plíseň nehtů projevuje?

  • Nehty zpočátku mají zažloutlé zabarvení, postupně se mohou ztlušťovat, odchlipovat a jsou křehké. 

Jak plíseň na nohou vyléčit?

  • Opět jsou skvělé přípravky s obsahem clotrimazolu. Pečujte o své nohy a nehty, pravidelně nehty stříhejte a čistěte. Výborné zkušenosti máme s tinkturou Bis Nail Tincture se 3 % clotrimazolu.  

Jak mykóze nehtů předcházet?

  • Zde opět platí, co bylo uvedené u plísňovém onemocnění nohou.

3. Hyperkeratóza

Mezi nejčastější onemocnění spadající do pedikérské péče patří hyperkeratotické změny kůže a okolí nehtů. Tento typ onemocnění se projevuje ztluštěním vrchní vrstvy kůže a jejímu nadměrnému rohovatění. Vznik hyperkeratózy je často důsledkem běžné obrany před lokálním mechanickým drážděním vlivem zvýšeného tlaku nebo drhnutí. To často vede ke vzniku mozolů, otlaků, kuřích ok a prasklin, které se mohou snadno infikovat.

Jakou péči doporučujeme?

  • Navštěvujte pravidelně svou pedikérku, pokud ji nemáte, vyberte si ji v našem seznamu

Jaká je prevence hyperkeratózy?

  • Noste vhodnou a dostatečně prostornou obuv. 

4. Zarostlé nehty

Příčinou zarůstajících nehtů často bývá nevhodná, úzká obuv či špatná technika při stříhání nehtů. Svou roli hrají i dědičné faktory, držení těla či dokonce technika chůze. Při zarůstání nehtu dochází k bolesti v oblasti nehtového valu, k  otoku a tvorbě tzv. granulační tkáně, která mokvá. Díky stupňujícímu se zánětu se zvyšuje i bolest v oblasti celého prstu. První cesta pacientů často vede na chirurgii, přesto si s těmito problémy ve velké míře při včasné návštěvě umí zkušená pedikérka poradit mnohdy komplexněji než chirurg. Rozhodně je ale nutné navštívit odbornou pomoc. 

Jak vyléčit zarostlý nehet?

  • Buď se obraťte na specializovaného lékaře, nebo navštivte zkušenou pedikérku, která s tímto problémem umí snadno pomoci. Oslovte některou z našeho seznamu

Jak předejít zarůstání nehtů?

  • Kromě vhodně zvolené obuvi, která by měla být dostatečně prostorná a pohodlná je důležité osvojit si správnou techniku stříhání nehtů.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení